Yazılım Geliştirmenin Gelecek Trendleri

Bloglar: Büyük sayıda yazılım geliştirme yazılım geliştiricileri, başlangıçta potansiyel müşterilerle bilgi paylaşıyorlarsa ve gelişim kararlarına müşterinin geribildirimini dahil ederse, daha iyi yazılım uygulamaları yapabileceklerini keşfediyorlar. Oyun yazılım geliştiricileri bu yöntemi yıllardır kullanırken, iş yazılımları üreticileri de blogları (Web günlükleri) geliştirme sürecinin önemli bir parçası olarak kullanıyor ve kullanıyorlar.

Bağımsız yazılım üreticileri için büyük isim desteği (Big-name support for independent software vendors (ISVs): Microsoft, IBM ve Sun gibi büyük oyuncular, her bir niş sektörünün yazılım taleplerini dolduramadıklarını fark ettiler; bu nedenle, küçük ISV’lerle aktif olarak işbirliği başlatmaya başladıklarını iddia ederek, ISV’leri teşvik ederek Nichy dikey sanayi uygulamalarına odaklanmak, herkes yararlanacaktır.

Bileşen tabanlı geliştirme (Component-based development): Bu yaklaşımda, yazılım tam bir uygulama oluşturmak için dinamik olarak bağlanan modüllerde geliştirilmiştir. Charles Simonyi (WYSIWYG editörünün yaratıcısı), yazılım geliştirmenin modüler hale geleceğine, böylece kişilerin bile özel yazılım uygulamaları oluşturmak için bileşenleri etkili bir şekilde bir araya getireceğine inanıyor.

Geri dönüşüm araçlarında devam eden iyileştirmeler (Continued improvements in refactoring tools): Program geliştirmeyle ilgili önde gelen filozof Eric Raymond, refactoring kavramının Unix’e ve açık kaynaklı programcılara uzun zamandır tanıdık gelen bir şey-şimdi-ve-mükemmel-işe yarama fikriyle tutarlı olduğunu savunuyor . Fikir, Extreme Programming (Extreme Programlama) olarak bilinen yaklaşımla da örülmüştür. Yazılım uygulamaları daha büyük olduğu için, kod merkezlerini korumak ve hataları teşhis etmek için daha iyi bir geri yükleme araçları gerekecektir.

Dış kaynak kullanımı (Outsourcing): Bu yaklaşımı kullanarak yazılım şirketleri, dünya genelinde çalışanlarını saat dilimi ve emek / maliyet farklılıklarından yararlanmak için kiralamaktadır. Proponentler, yazılım geliştirme ekiplerinin artık 24 saat çalışma gününe sahip olduğunu ve hızlı dönüşümü sağlayabildiğini söylüyorlar. Doktorlar, bir projenin dışarıdan tedarik edilen bölümlerinin özensiz kodlamaya neden olduğunu ve yalnızca modüler görevler konusunda yüksek bir koordinasyon varsa ve ortalamanın üstünde bir iletişim kurduğunu söylüyor.

SENDE OY KULLAN
[1 kişi ortalama 5 puan verdi.]
SENDE OY VEREBİLİRSİN
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Şimdiye kadar 1 kişi oy verdi.
Ortalama puan: 5,00.
Loading...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin