En İyi Yazılım Geliştirme Yöntemleri

Yazılım Endüstrisi Kaynaklarının En İyi Yazılım Geliştirme İpuçları

Projenize uygun bir sistem geliştirme yaşam döngüsü modeli seçtiğinizden emin olun çünkü işlemlerin her biri modele bağlıdır. Bununla birlikte, herhangi bir modelin uygulanması hiçbirinden daha iyi değildir – bir projenin başarısının büyük kısmı, modelin titizlikle uygulandığına bağlıdır.

Uygun olduğunda yazılım bileşenlerini tekrar kullanın, ancak elinizin altında olması nedeniyle amaçlarına uygun olmayan bir kod kullanmayın.

İhtiyaçların toplanmasında çok kapsamlı olun, tüm tarafların ne oldukları konusunda anlaşmaya varın ve belgeye mutlaka dikkat edin.

Teslim edemiyorsanız ay’a söz vermeyin. Tam olarak bilgilendirilmemiş birinden kaçınmak müşteri ile müzakere eder.

Seçtiğiniz mimarinin, kurmakta olduğunuz uygulama için uygun olduğundan emin olun. Perspektifini korumak için, daha küçük resme bakmak ve mimari aşamalı olarak planlamak isteyebilirsiniz.

Değişim, yazılım geliştirmeyi de içeren yaşamın bir parçasıdır. Çeşitli şeylerin – örneğin gereksinimlerin – projenin ömrü boyunca değişeceğini kabul etmek zorundasınız. Onların kontrolü tutun, ancak çok katı değil.

Projenin her öğesi için akran değerlendirmesi süreçleri oluşturun.

Tasarım iyice özenle yapılır, ancak KISSprinciple’yi hatırlayın: Basit tutun.

Proje planınızda, büyük projeleri yönetilebilir parçalara, somut kilometre taşları ve sürelerle bölün.

Hesap verebilirliği sağlayın: son tarihlerin açık olduğundan ve insanların kendilerini hazırladıklarını bildirmek zorunda olduklarından ve mümkün değilse neden açıklamadıklarından emin olun.

Proje boyunca kalite kontrol prosedürlerini uygulamak.

Sınırsız bir sınama – yalnızca istemci için çalıştırdığınızda bir uygulamanın başarısız olmasını sağlamak için basit bir işlem yapmanın anlamı yoktur.

Proje tamamlandıktan sonra, herkes dahil kapsamlı bir ölüm sonrası olayı yapın. Neyin iyi çalıştığını ve nelerin farklı olması gerektiğini göreceksiniz ve gelecekteki projeleriniz fayda sağlayacaktır.

SENDE OY KULLAN
[2 kişi ortalama 5 puan verdi.]
SENDE OY VEREBİLİRSİN
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Şimdiye kadar 2 kişi oy verdi.
Ortalama puan: 5,00.
Loading...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin