E-Ticaret Pazarlama Bütçeleri – SEM ve SEO

Bugün birazda E-Ticaret pazarlama bütçeleri hakkında konuşalım. E-Ticarette, müşteri yanıtını ölçmek ve değerlendirmek için teknolojilere odaklanıyor ve bu yılın başında düzenlenen 2017 eTail Batı Konferansı’nda 136 kurumsal E-Ticaret üzerinde yapılan bir araştırmanın önerdiğine göre, e-ticaret kararlarını vermek için ürettikleri verileri kullanıyorlar.

Bir Aprimo şirketi olan Adam Software’in müşterek bir gayreti olan çalışmaya, yıllık 500 milyon dolarlık ciroya sahip olan E-Ticaret satıcılar katıldı ; WBR Dijital; Ve ChannelAdvisor. Çok kanallı kurumsal E-Ticaretçiler ankete katılanların yüzde 81’i, salt çevrimiçi çevrimiçi E-Ticaretçilerin yüzde 11’i, mağazada sadece perakendecilerin yüzde 4’ünü ve diğer şirket türlerini ise kalan yüzde 4’ü oluşturdu.

Araştırmacılar, kurumsal E-Ticaretçiler, çok kanallı müşteri deneyimi stratejileri uyguluyorlar. Birden fazla kanal ve pazar genelinde 360 ​​derecelik bir müşteri görünümü elde etmek için akıllı veri çözümleri arıyorlar. Constellation Research’in baş analisti Andy Mulholland, “E-Ticaretçiler, klasik hisse senetlerinin, iş modeli olarak satılacak mallara sahip olmaya odaklandıklarını, ihtiyaç duydukları şeyleri satın almalarında yardımcı oldukları bir sadık müşterilerin temelini oluşturmak için odaklanmalarını tersine çevirmiş olabilir” dedi. CRM Buyer, “E-Ticaretçi, satın alma etkinliğinizin her yönünü doğru hissettirmek için istihbarat kullanarak kişisel bir alışveriş yapan kişi gibi davranır” dedi.

E-Ticaret Pazarlama Harcama Öncelikleri

Araştırmaya göre perakendeciler için ilk dört harcama şu şekildedir:

  • SEO / SEM – Katılımcıların yüzde 79’u;
  • Çevrimiçi görüntü – yüzde 77;
  • Sosyal medya – yüzde 65; ve
  • E-posta – yüzde 64.

Sosyal medya, perakendecilerin yalnızca yüzde 3’ü için en yüksek harcamayı ön planda tutuyor ve ikincisi sadece yüzde 14’tür.

Aprimo’nun perakende ve tüketim malları müdürü Jeffery Parrish, sosyal medya “nadiren bir pazarlama stratejisinin lider kanalı” olarak belirtti. “Birçok perakendeci, dijital kanallara pazarlama yatırımı Deluxe’ten sosyal medya yönetimi hizmetleri ile işinizi büyütün! Yapmaya odaklandığından, sosyal medya , tipik perakende pazarlama karmasının çok önemli bir kanalı ve bileşeni” diye açıkladı CRM Alıcısı. “Sosyal medya yönetimi, teknoloji ve sosyal medya etkileyicilerine yapılan yatırım, bunun en iyi dört kanallık bir kanal olacağını anlaşılabilir kılmaktadır.” Perakendeciler, doğrudan posta, radyo ve TV, basılı reklamlar, ticaret fuarları ve etkinlikler gibi verilerin önemli ölçüde edinilemediği veya uygulanmadığı kanallara en azından harcamıştı.

E-Ticaret Çok Kanallı Stratejiyi İyileştirme

Araştırmacı, perakendecilerin çevrimiçi satın alma deneyimlerini çok kanallı bir stratejiye uyacak şekilde yeniden tasarladıklarını ortaya koydu. Bununla birlikte, kanallar arasında anket yapılan perakendecilerin yüzde 46’sı performanslarını yalnızca ortalama olarak değerlendirdi.

Parrish, “Her perakendecinin kazanan kanallarla kendi pazarlama karması var ve pek çok perakendeci kanallar arasında eşit düzeyde başarı elde etmek için uğraşıyorlar” dedi. “Bu perspektif, büyük ölçüde perakendecilerin çoklu ilişkilendirme modellerini benimsemelerinin zorluğundan kaynaklanıyor” dedi.

Tüketiciler mobil cihazlar yoluyla çevrimiçi satın alma yoluna doğru ilerliyor ancak kurumsal perakendecilerin yalnızca yüzde 33’ü mobil uygulama performansını ortalamanın üstünde veya mükemmel olarak değerlendiriyor; Yüzde 37’lik bir oran da bunu ortalama veya yoksulun altında kabul ediyor.

Sorunu çözmek için çalışırken bir şirkettir Curalate Perşembe günü Curalate Showroom, şirketlerin mobil üzerindeki sosyal medya kanalları shoppable yapmak sağlayan bir araç yayımladı.

Curalate platformu, şirketlerin seçtikleri herhangi bir pazarlama kanalına bağlantı göndererek bir Showroom yaratmak için herhangi bir görüntüyü veya videoyu etiketlemesine olanak tanır.

Curalate’nin algoritması, tüketicilerin göz atması için önerilen ürün yelpazesini oluşturur. Curalate’nin strateji ve operasyon müdürü Luke Butler, CRM Bireye “müşterilerin daha fazla ilgi çekmesi ve yerinde kalması nedeniyle sıçrama hızında büyük bir düşüş ve yerinde sürede önemli bir sıçrama” nın hedefini gerçekleştirmek olduğunu söyledi.

SENDE OY KULLAN
[1 kişi ortalama 5 puan verdi.]
SENDE OY VEREBİLİRSİN
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Şimdiye kadar 1 kişi oy verdi.
Ortalama puan: 5,00.
Loading...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin