Amazon’un B2B İşi 1M Müşteriye Ulaştı

Nisan 2015’te piyasaya sunulan Amazon Business, bu hafta 1 milyon müşteriye ait kilometre taşına ulaştığını açıkladı. Constellation Research’in temel analisti Ray Wang “Bu hızlı bir büyüme” dedi. E-Ticaret, Amazon’daki B2C müşterilerinin çok sayıda tarafından geçilen bir etkiye kısmen atfedilebildiğini söyledi.

Amazon Business milyonlarca ürün üzerinde yalnızca işletme fiyatlaması ve 85.000’den fazla satıcıya erişim imkanı sunar. Müşteriler, hastaneler, eğitim kurumları, laboratuvarlar, kreşler, resmi kurumlar, restoranlar, Fortune 50 şirketleri ve tek mülk sahiplerini kapsamaktadır. Con Edison’dan Gwinnett County Kamu Okullarına, Johns Hopkins Üniversitesi’ne, Mayo Clinic’e ve Siemens’e kadar değişir.

Amazon’da İşletmeler

Müşterilerin Amazon Ticareti hakkında söylediği şudur:

  • Kullanıcı kurulumu basittir ve herhangi bir personel eğitimi gerektirmez;
  • Fiyatlandırma rekabetçidir;
  • Müşteriler satınalmaları kolayca izleyebilir;
  • Ürünleri bulmak kolaydır;
  • Amazon hızlı teslimat sunar;
  • Müşteriler, kolayca teslim edilen büyük miktarlarda veya büyük öğeler alabilir; ve
  • Satınalma için idari iş azaltılır.

Amazon Business, 49 ABD Doları veya daha üstü siparişlerde ücretsiz iki günlük gönderim hizmeti sunmaktadır. Site Amazon Prime uyumludur. Onay çalışmaları akışları ve satın alma analitiği ile birlikte çok kullanıcılı hesaplar sunar ve kullanıcıların kuruluşlarıyla eşleşecek özel gruplar oluşturmasına olanak tanır.

Müşteriler kurumsal satın alma kartlarıyla veya bir Amazon kurumsal kredi hesabı ile ödeme yapabilirler. Amazon, nitelikli kuruluşlar için vergiden muaf satın alma imkanı sunar. Site müşterilerin satın alma sistemlerine entegre edilebilir. Amazon Business, müşterilerin harcamalarını izlemek ve izlemek için dinamik grafikler ve veri tablolarıyla birlikte bir analitik gösterge tablosu sunmaktadır. Hem yöneticiler hem de mükellef kullanıcılar analiz aracına erişebilir.

Müşteriler, harcamaları bireysel kullanıcılar, gruplar veya şirket genelinde analiz edebilir. Ayrıca, gerektiğinde özel raporlar oluşturabilir ve indirebilir ve kendi özel şablonlarını tanımlayabilir ve kaydedebilirsiniz.

Amazon Rekabetin Merkezi

Seth Lippincott, kıdemli analisti “birçok satıcıları dışarıda uygulanması ve yeni bir kurumsal aracı öğrenme daha iyi bir seçenektir, tedarik çözümleri sunan ama, müşterinin bakış açısıyla, hızlı Amazon İş pazar bir hesap kurma vardır” Nucleus Araştırma .

E-Ticaret, Amazon’un müşteri ihtiyaçlarını karşılamak için ölçeklendirme kabiliyeti benzersiz olduğunu söyledi. Constellation’ın Wang, dijital çağdaki kazananlar “ağ ekonomilerinin bileşenlerini toplayan iş modelleri oluşturdu,” dedi.

Ağ ekonomisinin üç farklı bileşeni şöyledir:

  • İçerik / Değer. Wang, “Ürün, hizmet, deneyim, sonuç ya da iş modeli olsun, içerik değerdir” dedi. “Bu içeriğin değeri değiş tokuş iş modeli temel öğretidir.”
  • Ağ – Satınalma ve Dağıtım. Bu, “ağın temeli” diyor.
  • Satıcılar / Girdiler. Bunlar “içerik ve şebeke arasındaki sürtüşmeyi azaltmak veya aralarındaki deneyimi artırmak için teknolojiler ve etkinleştiriciler” olarak söz ediyor Wang.

Çoğu kuruluş bu bileşenlerden birini seçip diğerleri üzerinde ortak çalışıyor ancak kazananlar “üçü de devraldı” dedi. Bu tür şirketler arasında Amazon, Apple, Google ve Microsoft bulunmaktadır.

SENDE OY KULLAN
[1 kişi ortalama 5 puan verdi.]
SENDE OY VEREBİLİRSİN
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Şimdiye kadar 1 kişi oy verdi.
Ortalama puan: 5,00.
Loading...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin