Alexa ile Yepyeni Bir Dünya

Ocak ayı itibarıyla yaklaşık 5 milyon sesle etkinleştirilen dijital sesli ürün satılmıştı ve Bravac bu yıl 5 milyondan fazla satılacağını tahmin ediyordu. Strategy Analytics’e göre, Amazon’un Alexa ses yardımcısı yazılımı, küresel akıllı ev hoparlör pazarının yüzde 88’ini 2016 son çeyreğinde ele geçirdi.

Perakende, seyahat, otomobil endüstrisi, müşteri etkileşimleri, e-ticaret, güvenlik kameraları, dijital fotoğraf makinesi ve video kameralar gibi dünya giderek dijitalleşti ve IOT İnternet‘in normu haline geldiğinde Alexa‘nın birden fazla sanayiyi tahrip etme yetkisine sahip olabileceğini gösteriyor. Akıllı evler ve yarı iletkenlerle entegrasyon yoluyla hemen hemen her şey.

Global Equities Research’deki öz sermaye araştırmasının genel müdürü Trip Chowdhry, “Alexa açık platform yaklaşımı nedeniyle çok popüler” dedi. Bununla birlikte, başarısı “kendi platformuna nasıl entegre edileceğini bilen akıllı bir şirkete dayanıyor” diye E-Ticaret Times’a verdiği demeçte. “Alexa kullanan her cihaz başarılı olamaz.”

Alexa ve diğer ses asistanlarını kullanan akıllı cihazlar, LG, Bosch, GE ve Kenmore gibi ev aletleri üreticilerinden temin edilebilir. Ardından Alexa’yı destekleyen Arlo güvenlik kameraları var. Chowdhry, “Eski dünya, tellerinize koyduysanız, sisteminizi taktıysanız ve günde 24 saat yayın yapıyorduysanız, hala cant’ızdır” dedi.

Arlo platformu benzersiz “çünkü bulutta görsel istihbarat yapabilen ve sesli komutlarla kontrol edilebilen ve etkinleştirilebilen, özgür bir modda çalışan çok akıllı bir cihaza sahipsiniz” dedi. Ford, BMW ve Hyundai de dahil olmak üzere birçok otomobil şirketi Alexa’nın özelliklerini veya “becerilerini” deniyor.

Alexa Perakende

Amazon kısa süre önce Dash Wand’ı başlattı. Alexa ses asistanı yerleşikti. Tüketicilerin mağaza raflarındaki barkod taramalarını ve alışveriş sepetine eklemelerini ya da Amazon’un Dash tüketici malları sipariş hizmeti aracılığıyla alışveriş siparişlerini yerleştirmek için sesli komutlar kullanmalarını sağlıyor. Blue Software’in baş ürün yetkilisi Stephen Kaufman, bu tür cihazların olasılıkları “temelde sınırsız” olduğunu belirtti.

Bununla birlikte, bunların kullanımı, tüketim malları üreticilerinin barkoda doğru ve zengin ürün verilerini sunmasını gerektirir. Kaufman, E-Ticaret Times’a verdiği demeçte, “Veriler eksik veya yanlışsa, marka tüketici güveni veya güveni azaltacaktır.” Bu teknolojinin ortaya çıkmasıyla, tüm perakende peyzajı “önemli ölçüde farklı bir modele geçebilir” diye belirtti.

Kısa süre içinde Shopify Plus’lı tüccarların, Linc Global’in ses ve dijital müşteri hizmetleri ve katılım platformu olan ChatBot’a erişimi olacak; bu sayede Facebook Messenger ve WhatsApp’da markalı müşteri ChatBot’larının yanı sıra Amazon Alexa ve Google Home aracılığıyla sesli yardım da sunulacak.

Müşteriye Yönelik

Pegasystems’in platform ürün pazarlama sorumlusu Ying Chen, ses teknolojileri müşteri ilişkileri yönetiminde zemin kazanmaya devam ediyor ancak kullanıcılar, “ihtiyaç duyduğu anda müşterinin ihtiyaçlarına göre doğru deneyimi sunma” konusunda emin olmalı. Ancak E-Ticaret Times, teknolojinin önceliğe geçmek için daha fazla evrim geçirmesi gerektiğini ve “şeffaf [yapay zekanın] geldiği yerdir” dedi.

CallMiner’ın program pazarlama müdürü Brian Laroche, CRM veya diğer ses özellikli diğer müşteri odaklı teknolojileri kullanan işletmeler “müşteri beklentilerini en iyi karşılamak ve aşmak için stratejileri hızla uyarlamak veya değiştirmek” için uyarı niteliğinde bir konuşma analize ihtiyaç duyuyor. CallMiner ürünleri, müşteri etkileşimlerinin yüzde yüzünü otomatikleştirip analiz ediyor, E-Ticaret Times’a verdiği demeçte, dört ana alanda bağlama dayalı kritik iş zorluklarını hızla arıyor ve tanımlıyor: temas merkezi verimliliği; Ajan performansı; Risk ve uyum; Ve müşteri deneyimi.

Laroche, işletmelerin operasyonel verimsizliklere, kötü ajans davranışlarına, müşteri memnuniyetsizliğine ve diğer sorunlara alt satırda etkili olmadan önce yanıt vermelerine izin verdiklerini sözlerine ekledi.

Splice Software geçtiğimiz günlerde perakende, sigorta ve finans endüstrilerindeki CRM profesyonellerinin nerede, ne zaman ve nasıl tercih ettiklerini belirten yeni bir Alexa beceri uygulaması yayınladı.

Seyahat Endüstrisinde Alexa

Tüketiciler yakında sesli komutları kullanarak gezi kitabı ve otel odalarını kontrol edebilirler. “Sesli İnternet, gittikçe mobil uygulama evreninin yerini alacak gibi görünüyor ve bu bağlamda, sesli arama aramasının yükselişi tedarikçilerle üçüncü kişiler arasındaki doğrudan rezervasyon savaşlarını hızlandırabilir”, Carl Livadas, Başkan Yardımcısı, Sojern’deki veri bilimi, oteller, havayolları, araba kiralama şirketleri ve diğerleri seyahat endüstrisi şirketlerine seyahat pazarlaması sunmaktadır.

E-Ticaret “Sadece Marriott testi gibi markaları hem Siri hem de Alexa ile görüyoruz, ancak bazı markalar kendi imza teknolojilerini geliştiriyor” dedi. Livadas, AI ve makine öğrenimi, tam bir kişiselleştirilmiş deneyim sunmak için sesle birleştirilecek ancak bu “seyahat markalarından müşterileri eğitmek ve doğru cevapları vermek için çok fazla arka uç çalışması alacak” dedi.

Qualcomm Uzatma Programı üyeleri Sensory ve Rubidium, Qualcomm CSR8670 ve CSR8675 Bluetooth Sesli SoC’lerde (yongalar üzerindeki sistemler) Alexa uyandırma sözcüğünü destekliyor. Onlarla yapılan Bluetooth ürünleri Alexa sesli komutlarla çalıştırılabilir.

Semiconductor üreticisi Microsemi, Internet’teki Şeyler, Endüstriyel İnternet Ürünleri ve otomatikleştirilmiş yardım pazarlarında ortaya çıkan insan-makine uygulamaları için kullanılabilen Amazon AVS (Alexa Ses Hizmeti) için Microsemi AcuEdge Development Kit’i sunuyor.

Nucleus Research CEO’su Ian Campbell , “Her geçen gün daha da güzelleşmekle birlikte, ses tanımanın doğru olmamasından daha yanlış, kullanımını bilgi ve eğlence gibi kritik olmayan uygulamalara sınırlama” dedi.

E-Ticaret gazetesine verdiği demeçte, durumun gelişeceğini ve sonunda “bir sanal asistan için bir [radyo] frekans değişikliği talebi yaparak” bir havayolu pilotunun hayal edilmesinin mümkün olacağını belirtti.”

SENDE OY KULLAN
[2 kişi ortalama 5 puan verdi.]
SENDE OY VEREBİLİRSİN
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Şimdiye kadar 2 kişi oy verdi.
Ortalama puan: 5,00.
Loading...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin