Projeniz için Doğru Programlama Dilini Nasıl Seçersiniz?

Birçok proje için doğru programla dilini seçmek kolaydır. Şirketiniz belirli bir geliştirme ortamında ve dilde standartlaşmış olabilir (ve zaten dil bilen olduğunuzdan dolayı işe alınmış olabilirsiniz). Veya mevcut bir programı güncelleyebilir veya geliştirebilirsiniz; Mevcut programın yazıldığı dili kullanmak neredeyse her zaman en iyisidir. Bazı durumlarda, bazılarının en iyisini seçmesi gerekir (ya da en iyisi biraz tartışılabilir, en azından uygun bir dil olabilir). Bazı durumlarda, siz veya geliştiriciler ekibiniz farklı dillerden farklı diller bilmeniz gerekebilir.

Programlama Dilleri İle İlgili Genel Bilgiler

Perl veya benzeri bir komut dosyası dili, küçük görevler için ve bazen diğer büyük programlar arasında geçen bir program gibi davranmak için en uygundur.

Göreli nispeten acemi programcılar ve nispeten basit programlar için en uygundur.

Java, C++ veya Python ve Tcl gibi benzer diller nesne yönelimini bir tasarım modeli olarak kullanan daha büyük uygulamalar için uygundur.

C, verimlilik ve performansın birincil endişe kaynağı olduğu programlar için en uygundur.

Uygun assembler dili, programın nispeten kısa olduğu ve yüksek performansın kritik olduğu durumlarda en uygundur.

Kısıtlamaların izin verdiği durumlarda, bazı programcılar bir nesne yönelimli dili başka bir nesneye tercih edebilir (örneğin, Java, C ++, Python veya Tcl). C’de becerilere sahip bir programcı, C’nin usul ve diğer kavramlarını ve sözdizimini nesne odaklı kavramları birleştiren C ++’yı tercih eder.

SENDE OY KULLAN
[1 kişi ortalama 5 puan verdi.]
SENDE OY VEREBİLİRSİN
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Şimdiye kadar 1 kişi oy verdi.
Ortalama puan: 5,00.
Loading...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin