Dijital Pazarlama Kanalları

Dijital pazarlama kanalları nelerdir? Bu soru ilk kez dijital pazarlama yapacak olanların en çok sorduğu sorudur. Bu yolda hangi yöntemler nasıl kullanılır? Nereden başlamak gerekir? Gibi birçok soru aklınıza geliyordur. Aslına bakarsanız bu alanda kullanabileceğiniz kanalların ve araçların sınırı yok diyebilirim. İnternet o kadar geniş bir kavram ki çok çeşitli yol ve yöntemler var. Dilerseniz şimdi en çok kullanılan araç ve yöntemleri inceleyelim.

En Çok Kullanılan Dijital Pazarlama Kanalları

En çok kullanılan dijital pazarlama kanallarının başında sosyal medya gelmektedir. Baktığımız zaman birçok girişim ilk önce bu noktadan başlamaktadır. Amatör olarak yapanlar ise sadece bu kanalı tercih etmektedir. Çünkü çok kısa sürede reaksiyon alınabilmektedir. Bence kesinlikle tek başına yeterli değildir. Şunu da unutmamak gerekir ki sosyal medyada olmadan bir yanı eksik olacaktır. Adını bile duymadığınız o kadar çok sosyal platform var ki şunları kullanmalısınız demem doğru olmaz. Bunun sizin hedef kitlenize göre seçilmesi gerekmektedir.

Diğer bir ise E-Mail pazarlama kanalıdır. Bu kanaldan da hızlı reaksiyonlar almanız mümkün olabilmektedir. Eğer bir e-ticaret siteniz var ise bu kanalı kullanmak daha mantıklıdır. Aksi halde sadece e-mail ile başarıya ulaşmak oldukça güç olacaktır.

E-Ticaret sitesi demişken bu kanal da en çok tercih edilenlerdendir. Site size daha kolay ve detaylı sunum yapma fırsatı sağlayacaktır. Burada gelen ziyaretçileri de doğru analiz ettiğinizde güzel neticelere ulaşmak mümkün olabilmektedir.

SENDE OY KULLAN
[3 kişi ortalama 5 puan verdi.]
SENDE OY VEREBİLİRSİN
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Şimdiye kadar 3 kişi oy verdi.
Ortalama puan: 5,00.
Loading...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin